Головна Life style Астрономи знайшли вкриту океаном планету: що відомо

Астрономи знайшли вкриту океаном планету: що відомо

by Max
Астрономи знайшли вкриту океаном планету: що відомо

Вчені виявили екзопланету, вкриту океаном, що обертається навколо зірки, схожої на Сонце. Вона знаходиться на відстані 245 світлових років від Землі та є представником рідкісного типу.

Як інформує KURAZH, про це повідомляє Science Alert.

Планета отримала назву TOI-733b, її радіус вдвічі більший, ніж у Землі, вона обертається навколо зірки, трохи меншої за Сонце. Період обертання становить 4,9 дня. Вимірювання густини планети показало, що вона або втратила свою атмосферу, або є світом, повністю покритим океаном.

Оскільки небесне тіло знаходиться дуже близько до зірки, тепло від неї, ймовірно, випаровує атмосферу. Це означає, що вже скоро TOI-733b може перетворитися на голий камінь.

На думку вчених, це допоможе пояснити незвичайну обставину: чому зараз відомо так мало екзопланет, радіус яких перевищує земний в 1,5-2 рази.

Дослідники з’ясували, що маса TOI-733b становить приблизно 5,72 мас Землі, а її щільність – 3,98 грама на кубічний сантиметр. Це більше густини Марса, але значно менше, ніж у нашої планети.

Поки що вчені не можуть визначити склад екзопланети. Разом з тим вони вважають, що якщо на ній коли-небудь існувала атмосфера з метану і гелію, вона вже випарувалася. Але існує можливість, що їй на зміну прийшла вторинна атмосфера з більш важких елементів. Імовірно також, що це покритий океаном світ, атмосфера якого складається з водяної пари.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.