Головна Life style 10 помилок, які господині роблять на кухні

10 помилок, які господині роблять на кухні

by Max
10 помилок, які господині роблять на кухні

by Max

Для приготування смачних та корисних страв дуже важливо вміти вибирати якісні продукти. При цьому ми забуваємо про те, що не менш важливо уникати помилок у процесі приготування їжі.

Топ найпоширеніших помилок

  1. Приступаючи до приготування страви, поверхнево та неуважно читаєте рецепт. Як результат – ризикуєте в процесі приготування невірно розрахувати час, або пропустити якийсь інгредієнт. Також важливим є дотримання послідовності дій під час приготування;
  2. Використовуєте холодне чи не повністю розморожене м’ясо. У результаті при приготуванні м’ясо всередині залишиться сирим. Ще одним важливим фактором є те, що холодне м’ясо при запіканні або смаженні втрачає велику кількість соку. Зовнішній вигляд виробу буде непривабливим, а на смак воно буде жорстким.
  3. Неправильне співвідношення води, солі та сухих макаронних виробів при варінні. Слід запам’ятати просте правило – на 100 г макаронів потрібен 1 літр води. Тоді вони наприкінці варіння не злипнуться і збережуть форму. Ще один важливий фактор при приготуванні пасти – достатня кількість солі. Все просто – на 300 г макаронів використовуємо 1 десертну ложку солі. В іншому випадку за підсумком приготування вийде прісна несмачна страва;
  4. Сковорода погано прогріта перед смаженням. Добре розігріта сковорода – запорука отримання ідеальної хрусткої скоринки! Немаловажний факт – продукти, викладені на холодну або погано розігріту сковороду, після приготування залишаться сирими або вийдуть не повністю просмаженими. Якщо ви збільшите час приготування, м’ясо просто згорить, а овочі перетворяться на безформну масу;
  5. При приготуванні формованих виробів робити їх різної форми та розміру. Для ідеального приготування страв з фаршу або рубаного м’яса (котлет, тефтелей, шницелей, биточків і т. д.) слід дотримуватися простого правила – всі заготовки повинні бути приблизно одного розміру та форми. Так ви отримаєте однаково рівномірно приготовлені вироби. Використання кухонних терезів допоможе значно полегшити завдання.
  6. Не знімати пробу у процесі приготування. В результаті можна отримати страву з погано збалансованим смаком чи неправильною консистенцією. Слід пам’ятати, що крім точного і правильного рецепту потрібно враховувати якість інгредієнтів, що використовуються, особливості вашої плити або духової шафи, а також досвід у приготуванні страви;
  7. Не просіювати борошно. Завжди потрібно пам’ятати про те, що борошно потрібно просіювати. Причому не тільки при випіканні, але і при приготуванні вареників, млинців і навіть тоді, коли додаєте в якості загуснику для соусу. По-перше, збагачене киснем борошно робить вироби ніжнішими, а по-друге, чим краще просіяне борошно, тим менше грудочок буде при замішуванні.
  8. Не видаляйте зайву вологу з овочів перед приготуванням. При приготуванні страв із використанням сирих овочів (томатів, огірків) слід пам’ятати – овочі, приправлені сіллю, виділяють велику кількість рідини, тому варто очищати їх від насіння. А при використанні маринованих овочів їх слід обов’язково віджати. Це значно зменшить кількість вологи, що виділяється, і збереже зовнішній вигляд і смак страви;
  9. Постійно помішувати чи перевертати їжу під час готування. Якщо в рецепті, за яким ви готуєте, не зазначено безперервне помішування, то не варто зловживати цим процесом. При надмірно активному перевертанні панірування або кляр буде пошкоджено, що спричинить витікання соку з м’яса або риби, що значно погіршить не тільки зовнішній вигляд, але й смак страви. Ну а якщо дуже часто перемішувати овочі, то в результаті вийде кашоподібна малоприваблива маса.
  10. Неправильне використання спецій та прянощів. Грамотне використання спецій дозволяє зробити смак будь-якої страви гармонійним та збалансованим. Однак не варто забувати про те, що всі прянощі і спеції мають яскраво виражений аромат і смак. Тому слід чітко знати, які приправи з якими продуктами поєднуються, а також не варто забувати про кількість спецій, що використовуються. Невміле використання призведе до того, що страва буде зіпсована.

При правильній організації процесу приготування їжі, а також уникаючи класичних помилок у її приготуванні, можна досягти відмінних результатів і отримати в результаті ідеально приготовлену страву.

Тебе може зацікавити

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.