Головна Новини Завдав понад 5,5 мільйона збитків: ексдиректора хмельницького комунального підприємства підозрюють у недбалості

Завдав понад 5,5 мільйона збитків: ексдиректора хмельницького комунального підприємства підозрюють у недбалості

by Max

Через відсутність його контролю головний бухгалтер збагачувався коштом підприємства.

Колишньому директору одного з комунальних підприємств Хмельницької міськради правоохоронці оголосили підозру у службовій недбалості. Протягом кількох років його головний бухгалтер задля збагачення знімав з рахунків гроші. За це його вже ув’язнили на вісім років. Тепер невдовзі суд розгляне справу керівника, який не контролював підлеглого.

За інформацією Хмельницької обласної прокуратури, свого часу підозрюваний передав головному бухгалтеру підприємства власні ключі з електронними цифровими підписами та особисті логіни й паролі. Завдяки цьому той заходив до систем дистанційного обслуговування банківських рахунків.

З листопада 2016-го до жовтня 2018 року головний бухгалтер задля особистого збагачення вносив у платіжні системи неправдиву інформацію про зарахування «заробітної плати» та перераховував кошти на власну користь. Щоб приховати походження отриманих коштів, переводив їх у готівку, на інші банківські рахунки та рахунки третіх фізичних осіб, а також сплачував різні платежі.

«Через відсутність постійного та дієвого контролю за ефективним використанням і збереженням майна комунального підприємства «оборудки» залишились поза увагою керівника. Така його службова недбалість завдала збитків на загальну суму понад 5,5 мільйона гривень», — зазначили у пресслужбі прокуратури.

Тож ексдиректору повідомили підозру за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки. Якщо його провину доведуть у суді, йому може загрожувати від двох до п’яти років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 4 тисяч 250 до 12 тисяч 750 гривень або без такого.

Нагадаємо, головного бухгалтера підприємства у січні цього року засудили до восьми років в’язниці з позбавленням права займатись діяльністю та обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, на строк до трьох років з конфіскацією усього майна, окрім житла.

Читайте також: 13 мільйонів гривень штрафу: на Хмельниччині покарали підприємця, який не платив податки

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.