Спеції допомагають звичній їжі заграти по-новому і приносять користь здоров’ю, інформує KURAZH.
У куркумі міститься куркумін — антиоксидант, який допомагає боротися із запальними процесами в організмі та стимулює мозкову активність. Однак він погано розчиняється у воді. Щоб поліпшити його засвоюваність, під час приготування страв додавайте до куркуми чорний перець. Не вживайте понад 2 г куркуми на день і будьте обережними, якщо маєте проблеми з нирками та шлунково-кишковим трактом.
Ще одна корисна спеція — кориця, тільки намагайтеся вибирати цейлонську. Хоч вона і дорожча, зате корисних речовин у ній міститься більше, ніж у касії — китайській кориці, яка частіше трапляється на полицях магазинів. Ця спеція має антисептичні, легкі протитривожні властивості, знижує кількість «поганого» холестерину і допомагає стабілізувати артеріальний тиск.
Імбир заведено вживати для профілактики застуди, хоча насправді він покращує травлення, сприяє зниженню цукру в крові та виробленню ферментів, які розщеплюють жири. Якщо ви стежите за вагою, імбир незамінний, але достатньо 3-4 г на день.
З’їдайте щодня по половинці зубчика часнику — за умови, що у вас немає проблем зі ШКТ. Часник підвищує «хороший» холестерин, нормалізує артеріальний тиск, стимулює роботу печінки.
Якщо ви позитивно ставитеся до гостринки у стравах, не нехтуйте перцем чилі. У ньому міститься речовина капсаїцин, яка покращує метаболізм, позитивно впливає на ліпідний профіль і зменшує запальні процеси в організмі.