Головна Політика Єгипет офіційно відмовився приймати біженців із Сектора Гази

Єгипет офіційно відмовився приймати біженців із Сектора Гази

by Max
Єгипет офіційно відмовився приймати біженців із Сектора Гази

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі в середу офіційно оголосив, що Єгипет не прийматиме палестинських беженців із Сектора Гази. Як передає агенція Reuters, заява прозвучала на його спільній із канцлером Німеччини Олафом Шольцем пресконференції. Ас-Сісі вважає, що разом із біженцями до країни можуть проникнути радикальні ісламісти. Він запропонував натомість перемістити біженців на південь Ізраїлю.

Ас-Сісі також сказав, що прийом Єгиптом біженців із Гази спровокує багатомільйонні протести єгиптян. Він побоюється, що в такому разі Синайський півострів, який належить Єгипту, може стати «новою базою для атак на Ізраїль».

«Єгипет відкидає будь-які спроби вирішити палестинське питання військовими методами або шляхом насильницького переміщення палестинців з їхньої землі за рахунок інших країн регіону», – заявив президент Єгипту.

Олаф Шольц, у свою чергу, закликав надати мирному населенню Гази гуманітарну допомогу.

«Палестинці – це не «Хамас» і «Хамас» не має права говорити від імені палестинців», – зазначив він.

Після нападу бойовиків «Хамасу» із Смуги Гази на ізраїльські поселення 7 жовтня Ізраїль оголосив про повну блокаду сектора зі свого боку. Сектор Гази з обох боків межує з Ізраїлем та з одного – з Єгиптом.

Сили оборони Ізраїлю порадили мирним жителям Гази евакуюватися на південь – до єгипетського кордону. Наразі там зібралося щонайменше 600 тисяч біженців. Єгипет не відкриває єдиний пропускний пункт Рафах на кордоні з Газою і не дозволяє пройти навіть тим палестинцям, що мають паспорти інших країн. Також через закриття прикордонного пункту у Газу не можуть потрапити колони з гуманітарною допомогою.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.