Під дією ультрафіолетового випромінювання сонця в шкірі відбувається вироблення меланіну. Цей захисний пігмент при порушенні нормальних процесів накопичується на окремих ділянках і виглядає як негарна коричнева пляма довільної форми, інформує KURAZH.
Крім того, пігментація на обличчі може з’явитися під впливом гормональних збоїв в організмі або як побічна реакція на прийом ряду ліків.
У косметологічних клініках пропонують кілька способів прибрати гіперпігментацію шкіри:
- Хімічний пілінг – пігментна пляма поступово видаляється разом з верхнім шаром шкіри. Після поверхневого пілінгу період реабілітації короткий. Після більш глибокого пілінгу буде потрібен спеціальний догляд і 2-3 дні на відновлення.
- Шліфування лазером – також видаляє плями разом з верхнім шаром шкіри. Якщо виникнуть набряки і почервоніння, що часто трапляється при застосуванні апаратних процедур, період реабілітації може зайняти кілька днів.
- Фототерапія – теж апаратний метод, але при його застосуванні верхній шар шкіри не знімається, а працює нагрівання шкіри.
- Мезотерапія – в шкіру вводять комбінації препаратів, підібраних лікарем індивідуально.
Всі ці процедури не одноразові. Залежно від складності випадку і обраного методу тривалість курсу може становити від 3 до 7 разів.
У домашніх умовах вивести пігментні плями на обличчі досить складно. Але змусити їх стати менш яскравими і такими, що одразу впадають в очі – можна.
З таким завданням можуть впоратися спеціальні косметологічні засоби, як сироватка або крем, що містять аскорбінову, транексамову, гліколеву, азелаїнову, коєву кислоту, а також вітамін В3 і арбутин. Всі ці та інші компоненти, які комбінуються в космецевтичних засобах, в тій чи іншій мірі зменшують синтез меланіну, перешкоджають його поширенню на великі ділянки, відлущують шкіру і вирівнюють її тон.
Також хороший ефект дає застосування освітлюючої маски, за допомогою якої зникають поверхневі плями, що не викликані внутрішніми проблемами, а всі інші стають набагато світлішими. Повністю пігмент якщо і не зникне, то стане не таким помітним. Також ця маска допомагає від висипань:
- Для приготування потрібно перебити блендером до однорідної кашки зелень петрушки, повинно вийти близько 2 ч. л. з гіркою.
- Додати 2 ч. л. відвару кульбаби – для його приготування 2 ст. л. кореня кульбаби залити 100 мл окропу, прокип’ятити 10-15 хвилин, остудити і процідити.
- Додати в маску м’якоть лимона – для чутливої шкіри 1/3 часточки, для нормальної та комбінованої – 2/3 часточки, для жирної – 1 часточку. Всього має вийти близько 3 ч. л. однорідної кашки.
- Додати 3 ч. л. горохової муки і ретельно розмішати.
Перед застосуванням зробити алергопробу, виклавши засіб на чисту шкіру кисті руки – якщо шкіра не почервоніла, все добре. Маску не накладати навколо очей і губ, можна використовувати каркас з марлі. Тримати 10-15 хвилин ввечері або за 2 години до виходу на сонце.
Маску не можна зберігати, приготовану суміш потрібно використовувати відразу. Курс становить 2 тижні по 3 рази на тиждень. Дрібні плями в пару міліметрів зникають, більші починають світлішати, шкіра стає м’яка.
Як вивести пігментні плями на обличчі
Потрібно враховувати, що отримання остаточного результату займає довгий час. Глибокі плями не підуть зовсім за місяць, а в якихось випадках може знадобитися і до півроку. Тільки уявіть, що з кінця осені до початку весни ви боретеся з пігментацією шкіри, а з появою перших спекотних сонячних променів все повертається назад.
Тому найкраще – профілактика. З настанням теплої пори року, коли рівень ультрафіолетового випромінювання (УФ-індекс) значно підвищується, рекомендується використовувати сонцезахисні продукти ряду SPF 50+, тобто з дуже високим ступенем захисту (фактор 70, 80, 100). Також слід обмежити час або зовсім уникати перебування на відкритому сонці і завжди носити крислатий капелюх або хоча б бейсболку.
Пігментація на обличчі може бути і симптомом захворювань або проблем з деякими органами. Про які хвороби говорять пігментні плями на обличчі – наприклад, про проблеми з нирками або печінкою. Встановити це можна тільки за допомогою медичних обстежень, які призначає лікар.
Увага! Цей контент має виключно інформаційний характер і не містить жодних медичних порад. З приводу прийому ліків, встановлення діагнозів та інших медичних порад зверніться до лікаря.