Головна Новини Волонтер із Нетішина перетворює тубуси від снарядів на буржуйки для воїнів

Волонтер із Нетішина перетворює тубуси від снарядів на буржуйки для воїнів

by Max
Волонтер із Нетішина перетворює тубуси від снарядів на буржуйки для воїнів

«У мене є можливість, у мене є інструмент, тож вирішив робити», – каже Олександр Хоменко.

Нетішинець Олександр Хоменко майструє з тубусів і гільз від снарядів мобільні пічки. Частина із них вже допомагає воїнам на передовій зігрітися і приготувати їжу, розповів сайту «Є» волонтер.

Такою справою пан Олександр займається вже близько двох тижнів. Каже, що надихнувся ідеєю хмельницьких волонтерів «Валіза добра», які роблять пічки із гільз, і вирішив спробувати сам. Згодом почав використовувати для створення пічок не тільки гільзи, а й тубуси від снарядів.

«Коли хлопцям ці матеріали вже там не потрібні, вони привозяться сюди і повторно використовуються. Гільзи не завжди є можливість привезти. А тубуси у нас вже були. Ми їх в музей привозили і вони залишилися. Так само хлопці передають… Коли почав робити пічки, звернув увагу на те, що з гільзи виходить одна буржуйка, а з тубуса можна зробити їх дві. І так вирішив використовувати тубуси», – пояснює Олександр Хоменко.

За цей час чоловік виготовив близько 30 буржуйок. Аби створити таку мініпіч, використовує саморізи і губки для миття посуду, які виконують роль завісів. Для зручності приварює ручки. З придбанням розхідних матеріалів допомагають донатами мешканці міста. Маючи інші справи, волонтер робить за день по 2-3 таких пічки.

«Завдяки їм можна обігріватися, можна їсти нагріти, той самий чай або каву. Для цього потрібно просто вставити всередину окопну свічку. Такі конструкції досить практичні й мобільні», – розповідає він.

За словами Олександра Хоменка, частину з буржуйок вже відправили на передову, деякі у дорозі, а деякі готуються до відправки: «от хлопці нещодавно поверталися зі сходу, привезли ще тубусів. І от потихеньку продовжуємо перероблювати».

Такий вигляд має мобільна буржуйка, зроблена з тубуса від снаряду волонтером Олександром Хоменком. Фото: Олександр Супрунюк

Читайте також: Потребують сучасних героїв: як волонтери створюють україномовний контент для дітей

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.