Головна Економіка Від’єднання енергосистем Балтії від російських мереж: символ свободи та незалежності

Від’єднання енергосистем Балтії від російських мереж: символ свободи та незалежності

«Росіяни розлючені». Яке значення має від’єднання енергосистем країн Балтії від російських електромереж?

Литовський президент Гітанас Науседа відзначив важливу подію для країн Балтії, оголосивши про від’єднання від російських електромереж під час спеціальної церемонії, на якій також була присутня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Цей крок, що стався 8 лютого, став символом прощання з радянською спадщиною. Наступного дня балтійські держави приєдналися до електромережі ЄС, що стало важливим етапом у їхньому курсі на європейську інтеграцію.

Про це розповідає Хмельницький Онлайн

Історичний крок для Балтії

Багато хто в регіоні розглядає цей момент як кульмінацію тривалого шляху до незалежності. Після відновлення незалежності, виведення російських військ, а також вступу до НАТО та ЄС, відключення від спільної з росією енергетичної системи стало логічним продовженням цих процесів. Міністр енергетики Латвії Каспарс Мелніс зазначив, що «ми його ніколи не будемо використовувати. Ми рухаємось уперед».

Урсула фон дер Ляєн підкреслила значення цього переходу, заявивши: «Ці мережеві лінії електропередач, які з’єднували вас з недружніми сусідами, будуть річчю з минулого. Це – свобода, свобода від погроз, свобода від шантажу».

Безпека та енергетична незалежність

Цей процес, відомий як «Baltic Synchro» або «балтійська синхронізація», почався ще у 2017 році і перебував під пильним контролем з боку країн Балтії. Згідно з думкою Рікарада Юзвяка, редактора Радіо Свобода, «це історичний момент, який означає, що балтійці, а не Москва, будуть здатні краще управляти та контролювати своє власне забезпечення електроенергією».

Крім того, від’єднання від російської енергетичної системи означає, що Калінінград також залишився без зв’язку з російською мережею, що ставить його в автономне становище. Президент України Володимир Зеленський наголосив, що «Москва більше не зможе використовувати енергію як зброю проти балтійських держав».

Цей крок став значним досягненням для європейської енергетичної безпеки та символом боротьби за незалежність від росії, оскільки країни Балтії вже давно прагнули зменшити залежність від російських енергоресурсів.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини