Головна Новини Україна переходить на зимовий час 29 жовтня

Україна переходить на зимовий час 29 жовтня

by Max

Вже понад 40 років поспіль традиція переводити стрілку годинника залишається незмінною.

У 2023 році Україна переходить на зимовий час 29 жовтня. Стрілки годинника на одну годину назад переведуть о четверній годині ранку. Щороку дата змінюється, адже законодавством затверджено це робити в останню неділю другого місяця осені, йдеться у постанові Кабміну. 

Нині усі гаджети, якими користуються українці повсякдень, переходять на новий час автоматично. Відтак вносити зміни вручну на смартфонах, комп’ютерах, планшетах та електронних будильниках не потрібно. Якщо ж ви користуєтесь механічними годинниками, то стрілку все-таки доведеться змістити на годину назад самостійно.

Варто зазначити, що вже понад 40 років поспіль традиція переводити стрілку годинника на зимовий та літній час залишається незмінною. В українському законодавстві ця норма закріплена офіційно з 1996 року, однак почали реалізовувати її ще за радянських часів, у 1981-ому. Вважається, що перехід на зимовий час допомагає заощаджувати витрати на електроенергію.

У березні 2021 року Верховна рада мала намір скасувати часові зміни. У першому читанні парламентарі ухвалили законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні», однак у другому читанні він не набрав достатньо голосів. Це обґрунтували тим, що в Україні досить велика відстань між східними і західними областями, що унеможливлює життя в одному часовому поясі всією країною цілий рік.

До прикладу, якщо залишити постійний зимовий час, то в східних областях сонце сходитиме о 03:00 ранку, а темніти буде занадто рано, близько 20:00. Якщо залишити літній час назавжди та не переходити на зимовий, то на заході країни схід сонця буде, коли на годиннику буде 09:00, тобто, йти на роботу або до школи доведеться в темряві.

Читайте також: На Хмельниччині запрацювала місцева пожежна команда, яку створили з добровольців

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини