Поруч – прокладають екостежки.
На Хмельниччині цього року лісівники облаштували 5 сучасних рекреаційних локацій. Вони розташовані на території Ізяславського, Кам’янець-Подільського та Старокостянтинівського лісових господарств.
Загалом в області налічується близько пів сотні спеціально влаштованих місць для безпечного відпочинку у лісі. Більшість із них мають дитячі куточки. Про це розповіла сайту «Є» комунікаційниця Подільського лісового офісу Мар’яна Кибич.
За її словами, рекреаційні зони здебільшого розташовані вздовж доріг, тож мають попит не лише серед місцевих жителів, а й серед подорожніх. Нині лісівники працюють над тим, аби масштабувати кількість дитячих ігрових зон, оскільки відпочинкові локації призначені для сімейного відпочинку. На локаціях для найменших встановлюють гойдалки, гірки, лазалки й турніки. Передбачені також фотозони та стенди з пізнавальною інформацією.
«На рекреаційних зонах завжди людно, а особливо у вихідні. Якщо раніше це були просто лави та столи для пікніків з місцями для вогнища, то зараз вже передбачається інфраструктура для кемпінгу та екотуризму. Для дітлахів облаштовуємо сучасні ігрові зони. Сюди часто навідуються вихованці дитсадків і школярі. Адже це відмінна локація для різноманітних квестів, конкурсів та патріотичних заходів на природі. Поруч із рекреаційними пунктами лісівники прокладають екологічні стежки. На екскурсіях ближче знайомимо дітей із місцевою флорою та фауною, розповідаємо про відповідальне ставлення до навколишнього середовища та правила поведінки у лісі», – каже комунікаційниця.
Один із ігрових майданчиків на території лісництва в Хмельницькій області. Фото: надане Мар’яною Кибич
Для дітей передбачили різні види активностей. Фото: надане Мар’яною Кибич
Як зазначає Мар’яна Кибич, з відкриттям зон відпочинку, випадки пожеж зменшилися у десятки разів.
«До прикладу, якщо у 2022-му на Хмельниччині зафіксували 13 пожеж, то минулоріч лише 2. З початку 2024-го також зафіксовано 2 пожежі. Проте слід врахувати, що цей рік видався особливо загрозливим у плані пожежної небезпеки у екосистемах України. Рекордна спека, та затяжна посуха зробили своє», – підсумовує представниця Подільського лісового офісу.
Читайте також: На Хмельниччині лісівники відкрили нові відпочинкові зони: де вони та який вигляд мають