У жовтні 2024 планують здати споруду в експлуатацію.
У Хмельницькому стартувало будівництво моста через Південний Буг – він буде з’єднувати село Олешин з обласним центром. Нова переправа замінить старий міст у мікрорайоні Гречани, через який наразі небезпечно пересуватись. Замовником виступає державна установа «Служба місцевих доріг Хмельниччини», а за будівельні роботи відповідає акціонерне товариство «Ю Ар Ді».
Проєкт передбачає демонтаж старого мосту та будівництво нових опор і прогонів. Конструкція дозволятиме забезпечити дві автомобільні смуги руху. Підготовку до будівництва здійснюють за європейською технологією. Крім того, для нового мосту планують створити систему водовідведення та встановити вуличні ліхтарі. Нині тут проводять земляні роботи, щоб у майбутньому встелити асфальт й облаштувати зони для пішоходів та велодоріжки. Їх здійснюють за європейською технологією.
«Це європейська технологія — закриття обойми на нестабільних ґрунтах. Торф’яні ґрунти, глинисті ґрунти, вони нестабільні. І тому було запроєктовано таку основу з суміші і георешітки», — розповідає начальник будівельної дільниці Андрій Дудка у коментарі Суспільному.
Раніше заступник міського голови Василь Новачок повідомляв, що довжина переправи складатиме 33 метри.
Облаштовують територію поряд з мостом. Фото: Суспільне Хмельницький
Заявлена у документації вартість робіт – 105 мільйонів 770 тисяч гривень. У 2023 році на будівельні роботи виділили 31 мільйон 175 тисяч, на 2024 – 74 мільйони 595 тисяч. Проєкт реалізується коштом державної субвенції. Здати в експлуатацію переправу планують до 31 жовтня 2024 року.
За даними порталу YouControl бенефіціаром АТ «Ю Ар Ді» є народний депутат Сергій Лабазюк.
Нагадаємо, що між мікрорайоном Гречани та селом Олешин протікає річка Південний Буг. Приблизно у 1970-х роках місцеві жителі проклали там місток. Люди досі його використовують не лише як піший, а й для проїзду автомобілів. Однак цей місток не відповідає жодним державним нормам та є аварійним. Коли Хмельницький об’єднався з Олешином в одну територіальну громаду, міська рада вирішила збудувати міст, який відповідає будівельним нормам.
Читайте також: Хмельниччина «декомунізувала» майже дві тисячі російських топонімів