Головна Новини У Хмельницькому може з’явитися вулиця Джохара Дудаєва

У Хмельницькому може з’явитися вулиця Джохара Дудаєва

by Max

Він ще у 1995 році передбачав неминучість російсько-української війни.

Невдовзі у Хмельницькому має з’явитися нова вулиця. Її планують назвати на честь лідера чеченського визвольного руху Джохара Дудаєва. Про це свідчить проєкт рішення міськради.

Згідно з ним, йдеться про вулицю, яка пролягає від Старокостянтинівського шосе до вулиці Трудової, паралельно проспекту Миру. Наразі вона немає жодної назви. Тож її заплановано назвати вилицею Джохара Дудаєва. Це питання хмельницькі депутати розглядатимуть на одній з найближчих сесій міської ради.

Крім того, цей проєкт рішення пропонує перейменувати частину вулиці Щасливої у садівничому товаристві «Сонячний» на проїзд 1-й Піднебесний та проїзд 2-й Піднебесний.

Довідково. Джохар Дудаєв (1944-1996) — чеченський військовий, державний і політичний діяч, лідер чеченського визвольного руху в 1990-х роках. Після розпаду Радянського Союзу він став першим президентом Чеченської республіки Ічкерія. Однак російська влада не визнала Ічкерію. Як наслідок, у 1994 році почалася Перша російсько-чеченська війна. Під час цієї війни 21 квітня 1996 року Джохар Дудаєв був вбитий.

У різних містах Європи на честь Джохара Дудаєва названо близько 20 вулиць, алей і площ. Зокрема, в Україні протягом 2022 року на його честь у Києві перейменували вулицю Іскрівську, у Рівному — вулицю Пржевальського, у Кременчуку — провулок Грозненський, у Кривому Розі — вулицю Єсеніна, в Ізюмі — вулицю Тургенєву. Тепер такий топонім може з’явитися й у Хмельницькому.

До речі, ще у 1995 році Джохар Дудаєв передбачав, що російсько-українська війна є неминучою.

«В Криму ще буде бійня. Україна ще зійдеться у герці з росією. Поки «русизм» (нині названий «рашизмом» — авт.) існує, він ніколи не відмовиться від своїх амбіцій. Зараз це «слов’янське» — під цією маркою хочуть підім’яти під себе знову Україну, Білорусь…», — заявив в одному з інтерв’ю Джохар Дудаєв.

Підписатися на канал “Є” в Youtube

Читайте також: 9 травня стане Днем Європи в Україні

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.