Головна Новини У громаді на Кам’янеччині виконали термомодернізацію трьох шкіл

У громаді на Кам’янеччині виконали термомодернізацію трьох шкіл

by Max

Реалізовували проєкт за нестандартними для України умовами фінансування.

У Староушицькій громаді, на Кам’янеччині, завершили роботи з термомодернізації трьох освітніх закладів. Про це повідомив сайту «Є» очільник селищної ради Анатолій Тимчук.

У межах проєкту утеплили конструкції будівель Подільського ліцею, Староушицького ліцею та Староушицького дитсадку «Подолянчик». Ще до початку повномасштабного вторгнення покращили енергоефективність дахів, а нині – комплексно утеплили фасади.

За словами Анатолія Тимчука, ці два етапи є визначальними, адже вони дозволяють зберігати найбільше тепла. Згодом підрядники встановлять у закладах теплові насоси.

Крім того, у дитсадку може з’явитися власна сонячна електростанція. Нині її встановлення мають погодити зі спеціалістами. У закладах освіти вже зазначають, що результати досить помітні.

«Наразі ми досі ще не вмикали подачу тепла у ці заклади, адже температура всередині є комфортною. Якщо будівлі залишалися б неутеплиними, як у минулі роки, звісно, що без теплопостачання в таку погоду було б дуже холодно. Тому такі результати вже є показовими», – каже Анатолій Тимчук.

Такий вигляд має дитячий садок після термомодернізації. Фото: Староушицька ТГ

Проєктом термомодернізації закладів освіти займається ЕСКО – міжнародна компанія, яка спеціалізується на питаннях з енергоефективності. Вона має власну систему фінансування, яка вирізняється з-поміж інших. Зокрема, надає кошти на реалізацію проєктів, але просить повертати їх лише за рахунок зекономленої електроенергії. Якщо ж очікуваних результатів не вдалось досягти – вони отримують кошти у меншому обсязі.

«Цей проєкт є вигідним для громади. За нашими даними, які ми збирали щомісяця впродовж трьох років, очікуємо досягати 50% економії. Цими ж зекономленими коштами будемо віддавати кошти підрядникам за роботу», – розповідає очільник громади.

За його словами, Староушицька громада – одна з небагатьох в Україні, хто співпрацює з ЕСКО.

Читайте також: «Шкільні уроки волонтерства»: освітян Хмельниччини запрошують долучитися до всеукраїнського проєкту

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.