Головна Новини Три герої, три історії і одне на всіх бажання – перемогти

Три герої, три історії і одне на всіх бажання – перемогти

by Max

Олексій, Михайло і Павло. У кожного свій шлях на війну.

Вони родом з різних регіонів України, захищають Сумщину від окупантів. Задля безпеки ми не обговорювали військові питання, а говорили більше про життя-буття бійців до війни і зараз.

ОЛЕКСІЙ

До 24 лютого Олексій мешкав у Києві. «Як тільки почув вибухи, зрозумів, що відбувається, бо мав військовий досвід в АТО, — розповідає чоловік. — Тож з самого ранку взяв дружину, дитину і виїхав зі столиці до Львова. Відправив сім’ю за кордон і зателефонував у Київ, щоб записатись у тероборону. Там мені пояснили, що в київські загони тероборони черга на кілька місяців і вже нікого туди не беруть. Не сидіти ж у Львові, коли інші захищають країну. Тож пішов у найближчий львівський військкомат і «записався» у підрозділ, який формувався».

У Києві залишилася мирна робота в банківській установі. У Львові – навчання в магістратурі Українського Католицького університету. Зараз – захист країни. «Скажу чесно, думав, що потрапимо на схід: Донеччина – Луганщина. Не думав, що моя перша подорож на Сумщину буде саме такою, — каже Олексій. — Дізнаюся багато цікавого про цей край, його історію, видатних земляків. Дуже хочеться побувати в інших куточках області, що обов’язково зроблю після Перемоги».

МИХАЙЛО

«Для мене війна триває з 2014 року, — розповідає захисник. — Проходив службу у першу хвилю мобілізації в основному на Донеччині. Потім – демобілізація і мирне життя у Львові. Працював барменом. Стояв у резерві як такий, що маю військовий досвід. Почалася мобілізація — й ось я тут. Теж на Сумщині вперше. Неймовірна природа, зелено, гарно… Зовсім не такий степ, як на Донбасі… Тож ще більше злості й бажання не допустити сюди ворога».

ПАВЛО

«Я служив на Луганщині і маю військовий досвід з 2014 року, — розповідає військовий. — Почався мій досвід з того, що ми з товаришем у березні 2014 року сиділи у Львівському офісі приватної компанії й читали новини: про Крим, про Донбас. Я мав досвід строкової служби у ЗСУ, друг — теж. Наступного дня ми пішли на пропускний пункт нашої частини й попросили, щоб нас взяли у бригаду. Там відповіли: «Чекайте повісток». Та хтозна, скільки тих повісток доведеться чекати. Ми не здавались. Пішли на інший пропускний пункт, де залишились знайомі по службі. Знову почали проситися, вже у знайомих. Наступного дня нас відправили на полігон. За кілька днів вже на полігоні нам таки вручили мобілізаційні повістки. А вже через тиждень ми були на сході».

Павло багато розповів різних історій про військові будні. Згадали ми й пам’ятний для всіх сумчан день 2 вересня 2014 року. Цього дня з території рф поблизу селища Перемога Новоайдарського району під час ракетного обстрілу загинуло багато бійців, зокрема 17 військовослужбовців 27 Сумської бригади. «Під цей обстріл потрапили й ми, — згадує Павло. — Наша бригала зазнала втрат. Далі ми охороняли ТЕЦ в Щасті. Нас, 14 осіб і два БТРи, відправили потримати її кілька днів. Ми відбивали атаки ворога два тижні. Тоді я вперше «помер». Коли ми вийшли на зв’язок з частиною, то там дуже здивувалися, що ми живі. Нас вже й зі списків на зарплату викреслили. Замість 14 осіб нас замінили близько ста. ТЕЦ в Щасті ми відстояли».

Павло називав місця, які захищав їхній підрозділ, всі населені пункти «на слуху»: Кримське, Золоте, Бахмут… «На бахмутській трасі я «загинув» вдруге, — згадує Павло. — Тепер маю ще один день народження – 14 жовтня. Цього дня наша колона потрапила під обстріл. Машина, у якій ми їхали, йшла третьою, ворог вцілив у неї, й вона загорілася. Як ми вижили – це окрема тема, вціліли всі. Може, тому, що в той день нас оберігала Покрова Божої Матері. Побратими, які бачили влучання в наш БТР, подумки вже попрощалися з нами, бо зазвичай після таких уражень не виживають. З того часу вважаю себе вдруге народженим».

Так минув рік. Відслужив, демобілізувався, повернувся до мирного життя. 24 лютого пішов у військкомат з посади керівника спільного україно-німецького підприємства. Спочатку Перемога – тоді бізнес. Павло теж на Сумщині вперше. «Все літо найбільше не вистачало нашого львівського дощу, — зізнається. — Він мене заспокоює і додає настрою. У вас зовсім інша погода, але чудова природа. Сьогодні у нашій частині фактично всі бійці прийшли у військкомат добровольцями. Підрозділ сформували за тиждень. Всі розуміють важливість оборони країни. Наше завдання – проводити так звані стабілізаційні заходи на кордоні України. Якщо сказати простіше, то «нам чужого не треба, але і свого нікому не віддамо».

Наталія КАЛІНІЧЕНКО, газета «Білопільщина», Сумська область.

Матеріал надрукований у рамках проєкту «Підтримка місцевих (районних, міськрайонних, міських, обласних), всеукраїнських газет та поширення важливої інформації» за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини