Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що під час розмови з верховною представницею Європейського Союзу з питань безпеки та зовнішньої політики Каю Каллас обговорив підписання угоди зі США, що стосується ресурсів.
Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Обговорення важливих питань
У своєму дописі в соціальній мережі X 1 травня міністр зазначив, що під час бесіди сторони також торкнулися порядку денного Україна-ЄС та погодили подальші кроки напередодні важливих міжнародних заходів.
“Повідомив колезі про підписання Угоди про створення Інвестиційного фонду реконструкції між США й Україною. Це знаменує собою важливу віху в стратегічному партнерстві України і США, спрямованому на зміцнення економіки й безпеки України,” – зазначив міністр.
Сибіга також підкреслив, що обговорювалися нещодавні дипломатичні зусилля та подальші кроки для досягнення справедливого і міцного миру в Україні. “Ми також обмінялися оновленою інформацією щодо підготовки до візиту міністрів закордонних справ ЄС до України, запланованого на 9 травня,” – додав він.
Угода про економічне партнерство
Вночі 1 травня стало відомо про підписання угоди між Україною та США, що стосується економічного партнерства і створення Інвестиційного фонду відбудови. Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що документ передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною. Фонд буде створено на умовах 50/50, без боргових зобов’язань України перед США, а угода не заважатиме вступу України до Євросоюзу. Фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій.
Документ має бути ратифікований Верховною Радою України. Президент США Дональд Трамп підтримував цю угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони планували підписати угоду щодо природних ресурсів у лютому, але підписання було відкладене через суперечку, що виникла під час зустрічі Трампа з президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті.
США прагнуть отримати доступ до понад 20 видів сировини, які є стратегічно важливими для їхніх інтересів. Серед них – родовища титану, який використовується для виготовлення крил літаків, а також урану, що застосовується в ядерній енергетиці та медичному обладнанні. Україна також володіє родовищами літію, графіту й марганцю, які необхідні для виробництва акумуляторів для електромобілів.