Головна Політика Словацький прем’єр Фіцо хоче до Москви 9 травня і повторює наратив Путіна про війну

Словацький прем’єр Фіцо хоче до Москви 9 травня і повторює наратив Путіна про війну

by Max

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо дав інтерв’ю програмі російського телебачення «60 хвилин», яку веде пропагандистка Ольга Скабєєва. Серед іншого, він заявив, що прагне відвідати Москву 9 травня, коли в РФ відзначатиметься 80-та річниця перемоги над нацистською Німеччиною в Другій світовій війні.

«Я вважатиму за честь приїхати до Москви для участі у святкуванні 80-річчя завершення Другої світової війни і насамперед перемоги над фашизмом. Я відчуваю, що це мій особистий обов’язок», – зазначив словацький прем’єр (Фіцо помиляється – у травні 1945 року Друга світова війна завершилася лише в Європі, натомість в Азії й на Тихому океані вона тривала до 2 вересня – ред.).

Говорячи про війну в Україні, Фіцо повторив наратив, який просуває російський лідер Володимир Путін. Прем’єр-міністр Словаччини каже, що «у квітні 2022 року на столі лежали реальні домовленості, які могли б негайно покласти край війні».

Фіцо і Путін говорять про так звані стамбульські угоди 2022 року. Повна назва проєкту документа – «Договір про постійний нейтралітет та безпеку України».

Президент РФ твердить, що договір «парафували глави делегацій» і що на його основі мають укладатися будь-які наступні угоди. Член української делегації Михайло Подоляк, навпаки, заявляв, що документ не було підписано та парафовано, оскільки це прерогатива МЗС.

За твердженнями, які інший союзник Путіна, угорський прем’єр Віктор Орбан на початку липня 2024 року висловив у листі керівництву ЄС, російський лідер досі вважає стамбульський документ актуальним, і особливо посилається на його п’ятий пункт, в якому «конкретизуються міжнародні гарантії безпеки, які будуть надані Україні».

Про зміст п’ятого пункту, про який Путін розповідав Орбану, можна дізнатися із публікації газети The New York Times. У ньому йдеться про те, що в разі нападу на Україну, яка перебуває в нейтральному статусі, держави-гаранти надавали б їй допомогу. Російська сторона наполягала на тому, щоб кожна з держав-гарантів (включно з Росією) мала право вето на цю військову допомогу. Україна із цим не погодилася.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини