Головна Політика Шмигаль гарантує компенсації для постраждалих внаслідок руйнування Каховської ГЕС.

Шмигаль гарантує компенсації для постраждалих внаслідок руйнування Каховської ГЕС.

by Max
Шмигаль гарантує компенсації для постраждалих внаслідок руйнування Каховської ГЕС.

Всі люди, які постраждали внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції, отримають компенсації, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Спільно з урядовцями, начальниками ОВА (обласних військових адміністрацій – ред.) та головами громад провели селекторну нараду щодо ліквідації наслідків російського теракту на Каховській ГЕС», – зазначив Шмигаль.

За даними прем’єра, станом на сьогодні вже евакуйовано понад 2,7 тисячі людей, розгорнуто 13 евакуаційних пунктів, залучено 2 тисячі рятувальників.

Наразі підтоплені залишаються понад 4,3 тисячі будівель. Площа затоплення зменшується, але до природного рівня вода знизиться орієнтовно тільки за 2 тижні, уточнив голова уряду.

«Маємо оперативно створити реєстр постраждалих громад, аби розуміти потреби кожного та мати основу для виділення коштів та компенсацій», – сказав прем’єр-міністр.

Шмигаль також запевнив, що на доручення президента Володимира Зеленського буде напрацьовано механізм компенсацій для людей, які постраждали від руйнування Каховської ГЕС.

«Маємо забезпечити як допомогу при відбудові житла, так і фінансову допомогу тим, хто втратив засоби для існування», – додав він.

Крім того, за словами прем’єра, буде проаналізовано потреби кожної громади у воді та «напрацьовано технічні рішення для забезпечення водопостачання».

«У короткостроковому пріоритеті – артезіанські свердловини, але в максимально короткі терміни маємо розпочати будівництво нових водогонів та насосних станцій», – підсумував Шмигаль.

На світанку 6 червня стало відомо про руйнування дамби Каховської ГЕС, контрольованої військами РФ. Це спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів, звідки евакуюють людей. При цьому Росія продовжує обстріли Херсонщини на тлі евакуації.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.