Головна Новини Сенсаційна підбірка тижня: розкриття фейків про контрнаступ, дружину Зеленського та брудну бомбу

Сенсаційна підбірка тижня: розкриття фейків про контрнаступ, дружину Зеленського та брудну бомбу

by Max

В останні тижні мережу заполонили фейки про контрнаступ.

Російські пропагандисти продовжують дезінформаційні кампанії щодо українського контрнаступу.

Фейки про український контрнаступ

Російські ЗМІ та телеграм-канали масово розповсюджують новини про те, що український президент і верховний головнокомандувач Володимир Зеленський нібито зізнався, що «розчарований» контрнаступом Збройних сил України. Пропагандистські медіа стверджують, що Зеленський «визнав провал» військових операцій ЗСУ, оскільки «український наступ, який почався у перших числах червня, не призвів до значних результатів для ЗСУ, а тим більше прориву оборони ЗС РФ».

Український президент Володимир Зеленський не робив жодних заяв про «провал» контрнаступу Збройних сил України або про своє «розчарування» військовими операціями української армії. Для створення дезінформаційної новини про «визнання Зеленським українських невдач» російські ЗМІ вирвали з контексту та зманіпулювали окремими фразами зі свіжого інтерв’ю Зеленського для британської ВВС.

Президент України нічого не говорив про «провал» української операції – це російський фейк. Навпаки, Володимир Зеленський висловив оптимізм щодо ефективності української армії проти російських окупантів і підкреслив, що Збройні сили України «просуватимуться на полі бою так [у такому темпі], як вважатимуть за потрібне», пише видання “Стоп Фейк”.

Окремо український президент наголосив, що війна в Україні – це «не голлівудський фільм» і на карту поставлено життя українських громадян.

«Дехто вважає, що це голлівудський фільм, і очікує результатів вже зараз. Це не так… Чого б дехто не хотів, включно зі спробами тиску на нас, за всієї поваги, ми просуватимемося на полі бою так, як вважаємо за потрібне… На карту поставлено життя людей», – наголосив Володимир Зеленський.

Президент пояснив, що однією з причин акуратного контрнаступу українських збройних сил є заміновані російськими окупантами території. За словами Зеленського, Росія в Україні замінувала близько 200 тисяч квадратних кілометрів – це третина території країни. Водночас Зеленський зазначив, що позитивно оцінює просування української армії.

Крім того, пропагандистські інформресурси росіян поширюють перекручену заяву ексголови зовнішньої розвідки Естонії Райнера Сакса, начебто він очікує провалу українського контрнаступу. Але він цього не казав.

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації. Ворожі ресурси пишуть, що ексголова зовнішньої розвідки Естонії Райнер Сакс нібито говорить, що контрнаступ ЗСУ обернеться провалом через ефективну оборону рф та її перевагу в повітрі.

Насправді в оригіналі статті йдеться про страх росії використовувати свою перевагу в повітрі: «Хоча росіяни мають перевагу в повітрі, вони не наважуються підходити дуже близько до фронту».

Шахрайські листи

Спеціалісти Держспецзв’язку розповіли, що зловмисники нібито від імені технічної підтримки ukr.net розсилають електронні листи, стверджуючи, що в користувача «зафіксована» підозріла активність. Також додають вкладення у вигляді PDF-файлу з назвою «Попередження про безпеку.pdf». Шахраї надсилають листи через несправжню електронну адресу технічної підтримки ukr.net — [email protected]

У самому PDF-документі вказано, що електронну скриньку можуть заблокувати і варто підтвердити доступ до акаунту, щоб уникнути цього. Далі в листі міститься посилання, за яким «треба перейти». Однак посилання спрямовує на шахрайський сайт, що імітує вебсторінку поштового сервісу. Якщо там ввести свої дані, то невідомі можуть отримати доступ до вашої електронної скриньки, пише “Детектор медіа”.

Станом на зараз фахівці усувають наслідки проблеми й намагаються мінімізувати випадки витоку даних користувачів.

Фейк про брудну бомбу

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відповів владі рф, яка знову звинувачує Україну в нібито розробці “брудних бомб”.

“Російська пропаганда знову взялась за старе, намагаючись сфабрикувати історію про “брудну бомбу”. Ще раз наголошую: Україна ніколи не мала, не має і не планує розробляти “брудні бомби”, – підкреслив він, пише “Європейська правда”.

Глава МЗС нагадав, що коли росія вперше почала поширювати фейки з цього приводу минулого року, Україна надала повний доступ до своїх ядерних об’єктів МАГАТЕ, яке розвінчало цю брехню.

В рф нещодавно знову почали поширювати фейки щодо того, що Україна нібито повернулась до розробок “брудної бомби”. В Росії заявили про нібито затримання п’ятьох осіб, які нібито намагалися вивезти за кордон кілограм радіоактивного цезію-137. За версією російської пропаганди, радіоактивну речовину планували використати “на шкоду російським інтересам під час війни та дискредитації країни на міжнародній арені шляхом організації постановочних сцен застосування зброї масового ураження”. Минулого року РФ стверджувала, що Україна готує удар “брудною бомбою” по своїй території, щоб звинуватити у цьому Росію.

Фейк про Олену Зеленську

Російські телеграм-канали  поширюють інформацію, нібито перша леді України Олена Зеленська під час свого візиту до Ізраїлю отримала паспорт громадянки цієї держави. Як доказ пропагандисти публікують скан нібито того самого «документа».

За даними Центру протидії дезінформації, це – фейк.

Проаналізувавши опубліковане фото фактчекери стверджують, що це черговий інформаційний «вкид» ворога.
На так званому паспорті різні шрифти, це вказує на те, що дати і написи були вирізані з різних документів або зображень.

Дата закінчення строку дії «паспорта» (18.06.2023) спливає раніше, ніж він був «виданий» (19.06.2023).

Фото, яке зображене на «документі», взяте з телеграм-каналу першої леді України.
 

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.