Головна Політика Санкції України не порушують Угоду про асоціацію з ЄС – Шмигаль у розмові з віцепрезидентом Єврокомісії

Санкції України не порушують Угоду про асоціацію з ЄС – Шмигаль у розмові з віцепрезидентом Єврокомісії

by Max

Запроваджені Україною санкції щодо транзиту російської нафти не порушують Угоду про асоціацію з ЄС, а реакція словацької та угорської сторін є «вкрай політизованою та маніпулятивною». Про це сказав премʼєр міністр України під час телефонної розмови з виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом 1 серпня.

У своєму телеграмі Шмигаль зазначив, що Україна завжди відкрита до конструктивної співпраці з країнами-членами ЄС, зокрема з Угорщиною та Словаччиною.

«Ми впевнені, що справжню загрозу цим країнам несе Росія, яка шляхом енергетичного шантажу намагається уникнути справедливих санкцій. І ми вдячні Єврокомісії за політику обмеження російських енергоресурсів та підтримку країн ЄС, які активно диверсифікують свої енергетичні потоки», – написав голова уряду.

Читайте також: Немає загрози безпеці постачання нафти до ЄС – Єврокомісія відповіла Угорщині і Словаччині

Шмигаль додав, що обговорив також з віцепрезидентом надання Україні 50 мільярдів доларів від російських конфіскованих активів.

«Розраховуємо, що вже наприкінці цього року ці кошти будуть доступні Україні», – йдеться у дописі.

Раніше премʼєр-міністр України повідомив, що протягом останніх тижнів мав кілька розмов з премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо, під час яких йшла мова щодо транзиту російської нафти. Шмигаль запевнив, що санкції, запроваджені РНБО України, не становлять загрози для енергетичної безпеки Словаччини та Європи загалом, саме тому їх скасування не є предметом обговорення.

21 липня Фіцо також повідомляв, що провів розмову з головою українського уряду Денисом Шмигалем під час якої розкритикував санкції проти російської компанії «Лукойл».

Читайте також: «Погрожувати Україні – це сумнівний шлях» – Шмигаль про переговори з премʼєром Словаччини Фіцо

Україна запровадила санкції проти російської компанії «Лукойл» ще 2018 року, а цього року посилила їх, припинивши транзит її нафти до Угорщини і Словаччини, зокрема.

Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав рішення «неприйнятним і незрозумілим, особливо з боку країни, яка прагне приєднатися до ЄС, особливо з урахуванням імпорту Україною електрики з Угорщини». Будапешт хоче якнайскорішого відновлення постачання «Лукойлу», від якого отримує близько 2-х мільйонів тонн нафти на рік. Це третина загального імпорту Угорщини, й альтернативних маршрутів, окрім як через Україну, немає.

Близько 2,5 мільйонів тонн на рік від «Лукойлу» також отримує Словаччина, що дорівнює 45 відсоткам її імпорту. Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо попередив, що українські санкції проти «Лукойлу» можуть поставити під загрозу постачання словацького дизельного палива в Україну.

Угорщина і Словаччина звернулися до ЄС з проханням допомогти переконати Україну відновити транзит великого російського постачальника нафти «Лукойл» до Східної Європи.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини