Головна Новини П’ятеро захисників України з Хмельниччини повернулися додому «на щиті»

П’ятеро захисників України з Хмельниччини повернулися додому «на щиті»

by Max

П’ятеро захисників України з Хмельниччини повернулися додому «на щиті». Білогірська громада в останню земну дорогу проводжала Віталія Шемчука, у Хмельницькій громаді попрощалися з Олексієм Прокопчуком та Миколою Прєсновим, у Кам’янці-Подільському – з Олександром Вариком, у селі Гориця Берездівської громади, що на Шепетівщині, – з Анатолієм Міщуком.

Білогірська громада 21 травня в останню земну дорогу проводжала військовослужбовця Віталія Олександровича Шемчука.

Кілометри доріг встелені квітами, шелест блакитно-жовтих прапорів і стрічок, та сотні краян – схилившись навколішки Білогірська громада зустрічала свого захисника.

«Шемчук Віталій Олександрович – приклад справжнього бійця. Пекло війни він пізнав в зовсім юному віці, прийнявши для себе хоробре рішення служити за контрактом. Стрілець-помічник гранатометника штурмового відділення ніс військову службу на Луганщині, де й обірвалося його життя», – кажуть в Білогірській селищній раді.

Віталію назавжди залишиться 21 рік… Поховали бійця в його рідному селі Соснівка.

Білогірська громада в останню земну дорогу проводжала військовослужбовця Віталія Шемчука. Фото: білогірської селищної ради

Учора, 21 травня, попрощалися з двома захисниками у Хмельницькій громаді. Як повідомляє пресслужба Хмельницької міської ради, в селі Іванківці Хмельницької громади віддали останню шану Герою російсько-української війни, солдату Олексію Леонідовичу Прокопчуку. Воїн загинув під час виконання бойового завдання 16 травня 2024 року на Донеччині. Олексію Прокопчуку тепер назавжди 57 років. Поховали Героя на кладовищі села Іванківці Хмельницької громади.

У селі Іванківці Хмельницької громади віддали останню шану Герою російсько-української війни, солдату Олексію Леонідовичу Прокопчуку. Фото: khm.gov.ua

Також учора в останню путь провели Героя російсько-української війни, солдата Миколу Вячеславовича Прєснова. Захисник віддав життя за Україну 23 березня 2022 року поблизу міста Волноваха Донецької області. Миколі Прєснову було 49 років. Поховали Героя на Алеї Слави кладовища мікрорайону Ракове.

В останню путь провели Героя російсько-української війни, солдата Миколу Вячеславовича Прєснова. Фото: khm.gov.ua

Також учора, 21 травня, в Кам’янці-Подільському з військовими почестями попрощалися з Героєм, який народився і зростав у місті – Олександром Вариком.

Як повідомляють в Кам’янець-Подільській міській раді, повернувшись з-за кордону, Олександр пішов до військкомату, бо відчував, що потрібен своїй Україні.

«Будівельник за професією, але захисник за покликанням… Олександр пройшов навчання в Іспанії, і вже згодом відправився на фронт. Загинув 14 травня 2024 року на Донеччині внаслідок мінометного обстрілу. Він мужньо виконував свій обов’язок, за що йому довічна шана, честь та вдячність…», – зазначають в міській раді.

У Кам’янці-Подільському з військовими почестями попрощалися з Героєм, який народився і зростав у місті – Олександром Вариком. Фото: з соцмереж

У селі Гориця Берездівської громади, що на Шепетівщині, 21 травня в селі Гориця попрощалися з полеглим Героєм Анатолієм Анатолійовичем Міщуком.

Як повідомляють у громаді, Анатолій Міщук народився 19 лютого 1987 року селі Кучерське на Херсонщині. У 2004 році закінчив Хоровецький навчально-виховний комплекс. «У 2009 році створив сім’ю і разом з коханою дружиною Орисею виховував двох діток – Станіслава та Арсенія. З 2014 року працював у ТОВ «Церзаніт Інвес» на посаді ливарник ливарної дільниці. У травні 2023 року мобілізований. У складі 68 окремої єгерської бригади Імені Олекси Довбуша приймав участь у боях за Україну під Вугледаром Донецької області та Сватово Луганської області», – розповідають про захисника у громаді.

З 25 серпня 2023 року Анатолій Міщук вважався безвісті зниклим. 13 травня 2024 року згідно результатів ДНК виявилось, що Анатолій під час виконання бойового завдання 25 серпня 2023 року загинув поблизу населеного пункту Сергіївка Сватівського району Луганської області. У Анатолія залишилась дружина, двоє діток, сестра…

На Шепетівщині 21 травня в селі Гориця попрощалися з полеглим Героєм Анатолієм Анатолійовичем Міщуком. Фото: Берездівської ОТГ

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.