Головна Новини Нові компанії в Польщі, пенсія дружини і посвідка на проживання в Іспанії: що задекларував Олександр Герега

Нові компанії в Польщі, пенсія дружини і посвідка на проживання в Іспанії: що задекларував Олександр Герега

by Max
Нові компанії в Польщі, пенсія дружини і посвідка на проживання в Іспанії: що задекларував Олександр Герега

У 2022 році список компаній, у якій нардеп з Хмельниччини є кінцевим бенефіціаром, збільшився на 5 позицій.

Нині у Верховній Раді налічується 11 народних депутатів, що представляють Хмельницьку область. Серед них – Олександр Герега, який посів шосте місце у рейтингу ТОП-20 найбагатших українців у 2022 році за версією журналу Forbes. Тоді його статки та статки його дружини, Галини Гереги, оцінили у 1,2 мільярда доларів. 

У липні 2023 року політичний діяч подав декларацію про доходи та майновий стан за 2022 рік. Що у ній міститься – проаналізував сайт «Є».

Мільйонні доходи

Порівняно з цифрами у декларації 2021 року, доходи Олександра Гереги у перший рік повномасштабного вторгнення знизилися щонайменше у 3,5 раза – з 32,5 мільйона гривень до 8,95 мільйона. На посаді нардепа у 2022 році він отримав зарплатні трохи більше, ніж 344 тисячі, що у середньому складає близько 28,5 тисячі гривень на місяць.

При цьому основним джерелом доходу Олександра Гереги залишаються дивіденди від заснованої з дружиною групи компаній «Епіцентр К». Сума виплат звідси, за декларацією 2022 року, дорівнювала 7,68 мільйона гривень. Додаткових 920 тисяч Олександр Герега отримав у вигляді відсотків від вкладу в банку. Ще 1 тисячу 345 гривень задекларував як «подарунок у негрошовій формі».

Щодо доходів його дружини, внесених у декларацію нардепа, то хоч і не значно, але вони перевищили поділку в 10 мільйонів. Найбільшим джерелом прибутків Галини Гереги також є ТОВ «Епіцентр К», звідки у дивідендах вона отримала 7,18 мільйона гривень та 2,37 мільйона гривень у вигляді заробітної плати. Крім того, у декларації йдеться, що з 2021 року пані Галина перебуває на пенсії. Як пенсіонерка у 2022 році вона отримала 238 тисяч гривень. Відтак, у середньому сума соцвиплат складала близько 20 тисяч гривень на місяць.

Про грошові активи. У 2022 році подружжя Герег сумарно задекларувало майже 101, 78 мільйона гривень, 4,307 мільйона євро, 1,935 мільйона доларів, а також 480 тисяч швейцарських франків. З них Олександру Герезі належать 99,4 мільйона гривень, 1,7 мільйона євро та 900 тисяч доларів. У його дружини на банківських рахунках й готівкою є: 2, 38 мільйона гривень, 2,7 мільйона євро, 1, 035 мільйона доларів та 480 тисяч швейцарських франків.

Нові іноземні компанії: тепер у Польщі

Якщо ж задекларовані доходи подружжя Герег у 2022 році були меншими, аніж у 2021, то кількість компаній, у яких вони є кінцевими бенефіціарами, збільшилась. До переліку з 70 позицій, додалось п’ять нових польських підприємств. Серед них «Plastic processing plast-box joint stock company», «Stark partner limited liability company», «Stark partner real estate limited liability company», «Plast-box development limited liability company», «Plast-box apartments limited liability company».

Інші шість закордонних компаній, які є у володінні Олександра та Галини Герег, зареєстровані на Кіпрі. Ще одна у Ліхтенштейні – князівстві з населенням 40 тисяч, розташованому між Швейцарією і Австрією. Відомості про це вже містились у деклараціях попередніх років.

Корпоративні права подружжя має на шість компаній: «Епіцентр К», «Епіцентр Н», «Атена Груп», «Алга Актив», «Респектум» та «Інтертуризм». Їхня загальна вартість оцінюється у понад 950 мільйонів гривень. Також Олександр Герега, за декларацією, володів акціями на близько 1,59 мільйона у корпоративному інвестиційному фонді «Оферент». Таку ж частку у цьому фонді мала його дружина, Галина. Крім того, вона володіла ще п’ятьма тисячами акцій на суму 145 тисяч гривень у кіпрській компанії «Epiagro».

Земля, житло і посвідка на проживання в Іспанії

Об’єктів нерухомості в Герег, судячи з декларації, не додалося. Олександр Герега мав у власності 13 земельних ділянок загальною площею 218,9 гектара. У його дружини – 14 земельних ділянок загальною площею 202,5 гектара. Ще 1,3 гектара землі вони мають як спільну власність у рівних частках.

Нардеп володів квартирою у Городку на 28,8 квадратних метра і житловим будинком у Києві площею 162 квадратних метри. У рівних частках з дружиною вони ділили столичну квартиру, домоволодіння у Київській області і два паркомісця. Ще одна квартира з парою паркомісць, зареєстрованих на дружину нардепа, перебували на стадії будівництва.

Нерухомість за кордоном зареєстрована на Галину Герегу. Це житловий будинок та дві ділянки з житлом сукупною вартістю близько 100 мільйонів гривень. Останнє із них було придбане у 2018 році. Про це вже йшлося в деклараціях минулих років.

Натомість відомостей про посвідки на довгострокове проживання в Іспанії Олександра та Галини Герег до недавнього часу не було. Про наявність таких документів нардеп зазначив у декларації за 2021 рік, а стало про це відомо лише у грудні 2023 року – після відновлення публічного доступу до Єдиного держреєстру із деклараціями. Тоді журналісти проєкту «Схеми» звернулися за коментарем до пресслужби народного депутата з проханням повідомити, на яких підставах він отримав таку посвідку та з якою метою. Їм дали відповідь, у якій зазначили, що цей документ Олександр Герега отримав ще у 2007 році, але задекларував її лише у 2021 році, оскільки раніше це не було обов’язком.

«Посвідка була отримана Олександром Герегою ще у 2007 році, в період придбання нерухомого майна в Іспанії та коли існували тісні ділові стосунки з іспанськими постачальниками товарів та виробниками керамічної плитки.

Зазначений документ не є постійним місцем проживання та не передбачає подвійного громадянства, а його набуття не суперечить законодавству України. Посвідка вказується в деклараціях 2021 та 2022 роки у зв’язку зі змінами вимог до декларування, які передбачають зазначення подібних даних в щорічній декларації», – йдеться у відповіді пресслужби Гереги «Схемам».

Елітні автівки й шопінг у Франції

Із транспортних засобів подружжя Герег, що містяться в декларації за 2022 рік, – дві автівки: Porsche 911 Carrera 4S 2008 року випуску та Volkswagen Passat variant 2019 року випуску. Обидві машини зареєстровані на дружину. Остання із них була придбана у 2021 році.

Водночас автопарк подружжя насправді більший, йдеться у розслідуванні проєкту «BIHUS.Info». Журналісти виявили ще п’ять елітних автомобілів, зареєстрованих на компанію «Епіцентр К», що належить Герегам. Це Mercedes-Benz EQS 580 (2023 року випуску), Mercedes-Benz G-Class AMG 63, Mercedes-Benz V300d, Mercedes-Maybach GLS 600 та Mercedes-Maybach S 680. За твердженнями авторів журналістського розслідування, загальна вартість вказаних транспортних засобів становить щонайменше 925 595 доларів США.

Щодо інших видатків, то у декларації за 2022 рік міститься інформація про придбання у Франції одягу на суму понад пів мільйона гривень. Покупки Олександр Герега зробив за кілька днів до повномасштабного російського вторгнення. Також у декларації зазначається, що у квітні, червні та вересні 2022 року нардеп робив дарунки у грошовій формі. Їхня загальна сума склала понад 2,2 мільйона гривень.

Підписатися на канал “Є” в Youtube

Читайте також: Годинники й авто люксових марок: що задекларувала очільниця Хмельницької облради та заступники

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.