Про це розповідає Хмельницький Онлайн
Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель закликав Південну Корею посилити підтримку України.
«Я зустрівся з міністром оборони Кім Йон Хеном щодо КНДР та інших спільних викликів безпеці. Агресія Росії проти України є екзистенційною загрозою. Республіка Корея найкраще це розуміє. Ми єдині в нашій підтримці України. Я закликав їх посилити цю підтримку», – написав він у соцмережі Х.
Боррель прибув до Південної Кореї після поїздки до Японії і вже відвідав добре укріплену демілітаризовану зону, що розділяє дві Кореї.
Цей візит відбувається на тлі занепокоєння занепокоєння через ймовірну залученість Росією військ з КНДР у війну проти України. За даними Вашингтона, у Курській області РФ перебуває приблизно 8 тисяч північнокорейських військових, які можуть бути залучені до бойових дій проти України «найближчими днями».
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. На запитання про те, що, за супутниковими знімками, північнокорейські військові перебувають у Росії, Путін відповів: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають». Він нагадав, що Державна дума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».