Біля кожного дерева встановили табличку з ім’ям загиблого воїна та синьо-жовтий прапорець.
У Голицькому лісництві філії Славутського лісового господарства, що на Шепетівщині, вже другий рік зростає засаджене молодими дубками Поле пам’яті загиблих захисників України, де кожне дерево посаджене в пам’ять про загиблого українського воїна.
Ініціатива створення такого насадження належить працівникам лісництва, які вирішили вшанувати пам’ять Героїв, висадивши іменні дубки. Як розповів сайту «Є ye.ua» директор філії «Славутське лісове господарство» Руслан Гніздовський, ідея створення Поля пам’яті виникла після робочої поїздки до Польщі, де вони побачили схожий меморіал. На території лісництва знайшли відповідне місце для втілення цієї ідеї – ділянку, розташовану неподалік від міста, дороги та кладовища, де поховані воїни.
Сьогодні на Полі пам’яті ростуть майже 300 іменних дубків. Біля кожного дерева встановили табличку з ім’ям загиблого воїна та синьо-жовтий прапорець.
Біля кожного дерева встановили табличку з ім’ям загиблого воїна та синьо-жовтий прапорець.Фото: Суспільне Хмельницький
«Спочатку ідея створення такого місця полягала у тому, що на ньому мали розміщуватися таблички на честь загиблих Героїв колишнього Славутського району, зараз – це шість громад, – ділиться Руслан Гніздовський. – Але коли люди з інших регіонів почали дізнаватися про Поле пам’яті, то теж почали звертатися з проханням створити іменне дерево і для їхніх рідних, які загинули на війні. Тому зараз тут є іменні дубочки й захисників з інших областей».
Усі молоді дубки були висаджені навесні 2023 року. Зараз, при потребі, працівники довляють таблички та прапорці до кожного дерева, повідомив директор Славутського лісового господарства.
«Після закінчення війни ми плануємо на території Поля пам’яті встановити капличку, – ділиться планами Руслан Гніздовський. – Хочемо вивести доріжку до неї та встановити альтанку, щоб люди могли приходити сюди і вшановувати пам’ять наших Героїв. Також плануємо встановити меморіальну дошку, на якій будуть зазначені всі іменна загиблих воїнів, які мають іменне дерево».
«Ми мріємо, щоб з цих дубочків виріс заповідник, – наголосив Руслан Гніздовський. – І через сто чи двісті років люди змогли прийти сюди і вшанувати пам’ять Героїв».
Читайте також: З Героями-захисниками попрощалися в Ярмолинецькій, Новодунаєвецькій та Шепетівській громадах