Головна Політика на селекторній нараді «визначили кроки» щодо блокування польського кордону

на селекторній нараді «визначили кроки» щодо блокування польського кордону

by Max
на селекторній нараді «визначили кроки» щодо блокування польського кордону

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду – про це він повідомив 21 лютого.

За його словами, окрім щоденних тем, на порядку денному було блокування на кордоні з Польщею.

«З урядовцями – віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною, міністрами Дмитром Кулебою, Олександром Кубраковим, Миколою Сольським – детально розібрали ситуацію та визначили наші наступні кроки. Вони будуть дуже швидко», – заявив голова держави.

Зеленський висловив переконання, що лібералізація торгівлі з Європейським союзом «має тривати».

Читайте також: ДПСУ: у Польщі триває блокування 6 пунктів пропуску, у чергах – близько 2500 вантажівок

«Я вдячний чіткій позиції Європейської комісії. Має бути міцною і наша єдність заради спільної безпеки й безпеки всіх країн, яким загрожує російська агресія. Ситуативні інтереси не мають права її похитнути», – сказав він.

Серед інших тем, додав президент, були стан справ на фронті, дані розвідки та ситуація в регіонах.

Станом на 21 лютого, за даними Державної прикордонної служби, триває блокування шести пунктів перетину кордону Польщі з Україною, у чергах стоять близько 2 500 вантажівок.

Вдень 20 лютого українські прикордонники повідомляли, що учасники страйку в Польщі розпочали більш жорстке обмеження руху транспортних засобів на шести пунктах пропуску на кордоні з Україною.

Читайте також: Мінінфраструктури планує новий шлях експорту Дунаєм в обхід Польщі

Водночас, як повідомляла кореспондентка Радіо Свобода, українські перевізники почали акцію у відповідь перед трьома пунктами пропуску і планують продовжувати її до 15 березня (або завершити раніше, якщо припинять протест польські фермери).

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Упродовж місяця вони планують блокувати всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.