Загальна сума штрафів може становити майже 2,5 мільйони гривень.
За новим законом про мобілізацію, що набув чинності 18 травня, усі військовозобов’язані мали оновити свої військово-облікові дані до 16 липня.
За даними Міністерства оборони України, це зробили 4 мільйони 690 тисяч 496 осіб, а ті громадяни, які не оновили свої військово-облікові дані у зазначені терміни, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 17 до 25 тисяч гривень.
За інформацією, яку надав Хмельницький обласний ТЦК та СП у відповіді на запит Українських Новин, з 19 травня по 1 вересня 2024 року на Хмельниччині складено 1 тисячу 732 протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 210 (порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
«Орієнтовний розмір надходжень до бюджетів після сплати штрафів близько 2 мільйонів 445 тисяч 110 гривень», – зазначили у відповіді Хмельницького обласного ТЦК та СП на запит.
Відповідь на інформаційний запит. Фото: з ukranews.com/ua
Нагадаємо, що всі виклики до ТЦК мають здійснюватися виключно за повісткою. Якщо військовозобов’язаний працює, його може скерувати до військкомату адміністрація компанії. Якщо дані не оновлені вчасно і людину затримують поліцейські, вони можуть доставити її до ТЦК. Але співробітники військкоматів не мають права затримувати і тим більше мобілізувати на вулиці.
Крім того, законодавством України передбачено накладання штрафів за виявлені адмінправопорушення від 3 місяців від моменту виявлення цього правопорушення до 1 року з моменту його вчинення. Водночас громадяни матимуть можливість оскаржити у суді рішення про накладання штрафу, надаючи підтверджуючі документи, що дійсно вони не могли зробити це своєчасно.
Читайте також: На Дунаєвеччині судитимуть директора будівельно-ремонтної фірми за підробку документів та привласнення грошей