Все почалося з виготовлення висушування грибів і ягід.
У 2022 році, на початку повномасштабного вторгнення, у Ярмолинецькому лісовому господарстві почали виготовляти сухі супи для українських захисників. Нині процес виробництва автоматизований. Тепер тут щотижня виробляють близько 20 тисяч сухих супів, повідомляють у Держагенстві лісових ресурсів.
Як розповідають працівники Зіньківського лісництва, під брендом ЯРМЛІС випускають не тільки сухі супи. Ще є чаї та консерви.
Для виготовлення продукції лісівники самостійно вирощують овочі, збирають ягоди й сушать гриби.
«Виготовленням чаїв та висушування грибів і ягід у лісгоспі займалися давно. У перші тижні повномасштабного вторгнення лісівники вирішили розширити асортимент продукції і долучитися до допомоги військовим. Так з’явилися 5 видів сухих супів та тушкованки. Ми організували все буквально за тиждень. Розробили рецептуру, навчилися висушування навіть найбільш вибагливі овочі, напркилад, картоплю. Звісно, багато дегустували… фінальний варіант усім дуже припав до смаку. Тоді ми зрозуміли – це воно», – розповідають у Зіньківському лісництві.
Торік на виробництво Зіньківського лісництва придбали пакувальну лінію. Нині процес зважування інгредієнтів повністю автоматизований. Завдяки цьому вдалося пришвидшити виробництво у 5 разів.
«Тепер щотижня тут виготовляють 20 тисяч сухих супів. Відтак довелося збільшити об’єми вирощування овочів. Тож цьогоріч лісівники висадили на 10% більше картоплі, капусти, моркви, цибулі та помідорів. А ще цього літа був рекордним урожай полуниці. Працівникам лісництва вдалося зібрати 46,5 тонн ароматної ягоди. Це майже на 30 тонн більше, ніж торік», – розповіли працівники Зіньківського лісництва.
Читайте також: Хмельницький отримав 55 автомобілів від Великої Британії