Головна Політика ISW не бачить підтверджень словам Шойгу про «зачищення Кринок» на Херсонщині

ISW не бачить підтверджень словам Шойгу про «зачищення Кринок» на Херсонщині

by Max
ISW не бачить підтверджень словам Шойгу про «зачищення Кринок» на Херсонщині

Американський Інститут дослідження війни не може з відкритих джерел підтвердити слова міністра оборони Росії Сергія Шойгу про відбиття плацдарму українських військ у селі Кринки на лівобережжі Херсонщини – про це йдеться в останньому звіті.

«Доступні у відкритих джерелах візуальні докази, а також повідомлення з російської та української сторін вказують на те, що українські сили зберігають за собою свій обмежений плацдарм у цьому районі», – пишуть аналітики.

ISW нагадує, що командувач російського угруповання «Дніпро» Михайло Теплинський доповідав президенту РФ Володимиру Путіну, що група українських військових залишається в населеному пункті. Натомість російський міністр оборони наполягає, що російські зусилля з усунення плацдарму були успішно завершені, і похвалив за це неуточнені підрозділи ВДВ та 810-му бригаду морської піхоти.

Читайте також: Оперативне командування «Південь»: слова Шойгу про Кринки є «фальсифікацією фактів»

«Станом на момент публікації ISW не спостерігав жодних візуальних доказів нещодавнього помітного просування Росії поблизу обмеженого українського плацдарму в Кринках та поблизу нього», – йдеться в звіті.

Інститут вказує на заяви українського командування про поступове розширення плацдарму, а також російських «воєнкорів» про те, що позиційні бої під Кринками тривають.

«Кремль, ймовірно, передчасно заявив про захоплення Росією Кринок, щоб підсилити бажаний інформаційний ефект перед президентськими виборами в березні 2024 року, хоча Кремль, ймовірно, створює очікування, які російські військові можуть не виправдати», – припускає ISW.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу на зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним 20 лютого заявив, що російська армія взяла під контроль населений пункт Кринки Херсонської області, розташований на лівому березі Дніпра.

Читайте також: Гуменюк пояснила, чому російські військові зменшили використання FPV-дронів на Херсонщині

За словами самого Путіна, командувач російського угруповання військ «Дніпро» Михайло Теплинський доповів йому, що в Кринках залишаються кілька людей, які ховаються «чи в лісах, чи у виритих норах». Шойгу відповів, що підтверджує доповідь. «Це справді так, Кринки зачищені», – сказав міністр оборони.

У Генеральному штабі ЗСУ слова російських високопосадовців заперечили, про ситуацію на лівому березі Дніпра в Херсонській області оприлюднене стандартне для останніх місяців повідомлення. Оперативне командування ЗСУ «Південь» назвало заяви Шойгу «фальсифікацією фактів».

Українські військові змогли захопити плацдарм на лівому березі Дніпра в районі села Кринки восени 2023 року. Відтоді, попри складність постачання підрозділів у цьому селі та неможливість переправити через Дніпро важку техніку, бійці ЗСУ утримують ці позиції.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.