Головна Новини Хмельницькій обласній науковій бібліотеці хочуть присвоїти ім’я історика та краєзнавця Лева Баженова

Хмельницькій обласній науковій бібліотеці хочуть присвоїти ім’я історика та краєзнавця Лева Баженова

by Max

З таким клопотанням уже звернулися до Хмельницької обласної ради.

Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці, що в обласному центрі, хочуть присвоїти ім’я подільського історика та краєзнавця Лева Баженова.

Таку ініціативу висунув Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України». За словами голови осередку Володимира Захар’єва, з відповідним клопотанням щодо перейменування уже звернулися до Хмельницької обласної ради.

«Просимо розглянути питання про присвоєння Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Лева Васильовича Баженова – доктора історичний наук, довгий час голови обласної організації Національної спілки краєзнавців України, автора десятків книг про історію Поділля та Південно-Східної Волині, а також Хмельницької області, зокрема», – йдеться у клопотанні.

Нагадаємо, серце українського історика, професора Льва Баженова, зупинилося на 77 році життя 9 листопада 2022 року. Лев Баженов був академіком Української академії історичних наук, директором Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. А також – членом правління Національної спілки краєзнавців України й головою Хмельницької обласної організації НСКУ.

Додамо, що Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека до 2016 року носила ім’я Миколи Островського, який був не лише письменником, а й учасником встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом. Проте 28 липня 2016 року в рамках декомунізації під час сесії Хмельницької обласної ради місцеві депутати прийняли рішення про перейменування закладу на Хмельницьку обласну універсальну наукову бібліотеку.

Читайте також: «Життя вічне»: хмельницький письменник Юрій Даценко презентує новий ретродетектив

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.