Головна Новини Хмельницькі IT-спеціалісти створили платформу, яка допоможе волонтерам

Хмельницькі IT-спеціалісти створили платформу, яка допоможе волонтерам

by Max

Сайт має запрацювати протягом тижня.

Протягом двох днів хмельницькі ІТ-спеціалісти з різних компаній зібрались разом, щоб створити сайт, який допомагатиме волонтерам проводити збори коштів.

Проєкт й отримав назву “Dopomoga”.

Головним завданням хакатону було створення майданчика, який допоможе людям, які не є медійними персонами, збирати гроші на волонтерські збори. Ще однією його метою є підвищення безпеки проведення зборів коштів. В створенні сайту протягом двох днів взяли участь понад десять людей – програмісти, дизайнери, спеціалісти з комунікацій.

Як розповів організатор хакатону Андрій Соловей, основним завданням продукту є зібрати в одному місці велику кількість зборів, які зараз розміщують в різних соцмережах і допомагати їх закривати.

“Ідея “хакатону для миру” була в тому, щоб за два дні створити продукт, який би вже приносив користь. Сторінку, на якій би ти бачив всі збори, що відбуваються. Зараз багато волонтерських зборів на автівки, рації, одяг розкидані у різних соціальних мережах Телеграм, Інстаграм тощо. Ми дамо людям, які проводять ці збори, робити це легше, простіше, безпечніше”, – підкреслив Андрій.

За словами організатора, допомогти зі зборами можна буде не лише грошима, а й активностями. Так, люди зможуть поширювати платформу зі зборами в різних соціальних мережах. Далі у планах айтішників робити для активних громадян бонуси, які вони зможуть використовувати. Спочатку це буде просто рейтинг активностей, надалі бали планують конвертувати в подарунки від партнерів проєкту, яких будуть долучати до популяризації зборів.

На першому етапі, після запуску сайту, організатори планують додавати інформацію про збори, які самі знайдуть в мережі. А далі вже сподіваються на допомогу активних громадян.

Андрій Соловей відмічає, що платформа буде допомагати людям, які зареєструють збір саме через “Допомогу”, покращити звітність та відкритість.

Однією з особливостей платформи є те, що вона буде сигналізувати, якщо хтось зняв частину коштів з “монобанки” саме під час збору. Бо зараз це можна побачити, лише якщо постійно моніторити збір. Система це буде робити автоматично.

“Ось приклад: хтось організував збір. Ми йому скидаємо, скидаємо гроші. В якийсь момент організатор вирішив зняти дві тисячі гривень. Ми не будемо знати про це. І ніхто не дізнається, якщо не буде моніторити кожні десять хвилин. Система це буде відстежувати і покаже, якщо баланс змінився вниз. Це збільшить довіру до зборів”, – підкреслив.

Вебдизайнер однієї з хмельницьких компаній Оксана прийшла на хакатон, щоб допомогти в реалізації проєкту.

“Я долучилася, щоб допомогти створити платформу, яка допоможе проводити людям маленькі збори для рідних, бригад тощо. Бо збори вже становляться чистим полем для людей з великою кількістю підписників. Я намагалася зробити платформу максимально простою та зрозумілою для використання. Щоб будь-яка людина могла зорієнтуватися та зареєструвати інформацію про збір, а не шукати блогерів, якісь громадські організації. По суті я створювала дизайн сайту”, – розповіла Оксана.

За словами організатора, майданчик має бути запущений до кінця тижня. Вже найближчим часом сайт буде доступний за посиланням.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.