Головна Новини Факт в історії: відкриття першої публічної бібліотеки на Поділлі

Факт в історії: відкриття першої публічної бібліотеки на Поділлі

by Max

Сталося це рівно 156 років тому.

14 січня 1866 року в Кам’янці-Подільському відбулося офіційне відкриття публічної бібліотеки, яка стала першим подібним закладом на Поділлі та одним з перших в Україні.

Бібліотекою керував розпорядчий комітет, за роботою якого слідкував губернатор. Книжковий фонд складався переважно з релігійно-богословської літератури та книг монархо-політичного змісту, виключно російською мовою.

Бібліотека була відкрита для всіх охочих, окрім дітей. Користування бібліотекою було платне. Книжки можна було одержати у читальному залі та брати додому. На організацію бібліотеки було відпущено три тисячі карбованців. Розміщалась вона у найманій квартирі, за яку сплачувалось 450 карбованців в рік. Вже у 1867 році ця квартира потребувала капітального ремонту.

За перші 25 років свого існування бібліотека неодноразова опинялася в скруті. Негативно на її роботу вливало й те, що вона часто була змушена переїздити з одного найманого приміщення у інше. На початку Першої світової війни бібліотеку закрили, бо не було коштів на її утримання. Відродилася вона у 1922 році і з публічної стала Центральною бібліотекою міста.

В перші дні німецько-радянської війни прямим попаданням бомби зруйновано приміщення бібліотеки, більшість книг була знищена і пограбована. З 1 квітня 1944 року відновлюється робота бібліотеки. За повоєнні роки бібліотека тричі змінювала приміщення. З 1969-го і по цей час — це триповерхове приміщення по Князів Коріатовичів. З 2016 бібліотека носить ім’я Костя Солухи.

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.