Головна Новини Для хмельницьких навчальних закладів будують протирадіаційні укриття

Для хмельницьких навчальних закладів будують протирадіаційні укриття

by Max
Для хмельницьких навчальних закладів будують протирадіаційні укриття

До кінця першого півріччя 2024 року проєкти планують завершити і здати в експлуатацію.

У Хмельницькому тривають будівельні роботи підземних сховищ для 5 навчальних закладів. Нові укриття отримають чотири школи та дитячий садок, йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Наприкінці жовтня розпочали будівельні роботи на території школи №12. Нині тут зводять опалубку для залізобетонних стін. Згідно з проєктом, протирадіаційне укриття площею 35 на 18 квадратних метрів матиме два виходи і буде підземним. Сховище зможе вмістити 550 людей.

«Товщина стін і перекриття складатиме 40 сантиметрів. Приміщення буде забезпечене усім необхідним. Буде туалет, буде приміщення з вентиляторами, які закачуватимуть повітря і триматимуть всередині комфортний температурний режим, буде обігрів. Вартість робіт – майже 38 мільйонів гривень, включно з проєктно-кошторисною документацією, проведенням експертизи, геодезією», – зазначив директор Хмельницької СЗОШ №12 Олег Сивицький.

Він зазначає, що минулого року під час повітряної тривоги учні спускалися у сусідні укриття. Планується, що за 9 місяців цей навчальний заклад матиме свою захисну споруду.

Паралельно із цим проєктом втілюють інший – у Хмельницькій СЗОШ №13. У майбутньому сховищі для навчального закладу площею понад 350 квадратних метрів вже готовий фундамент стін і колон. Наразі працюють над зведенням перекриття. Роботи планують закінчити до березня цього року.

«Вартість проєкту більш ніж 23 мільйони гривень. Згідно з проєктно-кошторисною документацією, укриття розраховане на 250 осіб. Якщо у школі є 416, то відповідно у дві зміни ми зможемо організувати освітній процес. У нас є мрія, велика надія, велике бажання, щоб у новому навчальному році укриття було побудоване і мали можливість сісти за парти у стінах рідної школи», – каже Ніна Хулуб, директорка Хмельницької СЗОШ №13 ім. М. Чекмана.

Крім того, будують захисні споруди ще для трьох закладів. У 2023 році на виготовлення проєктно-кошторисної документації і будівництво нових укриттів з бюджету громади виділили 135 мільйонів гривень. Передбачили кошти і на 2024 рік.

«33 мільйони з капітальних видатків – це продовження будівництва тих укриттів, роботи на яких зараз тривають. Це садочок №23, школа №13, школа №6, школа №6, школа №19. Плануємо їх завершити за перше півріччя 2024 року», – зазначив міський голова Олександр Симчишин.

Підписатися на канал “Є” в Youtube

Читайте також: Викладач Кам’янець-Подільського вишу став науковцем року

Читати ще

oh-logo-03-white

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини

© 2023 – Хмельницький Online.