Головна Life style 6 вагомих причин посадити на городі волоський горіх: навіщо він вам потрібен і що дасть окрім урожаю?

6 вагомих причин посадити на городі волоський горіх: навіщо він вам потрібен і що дасть окрім урожаю?

by Max

Навіщо вам потрібен волоський горіх на ділянці?

Урожай… куди ж без нього?

В першу чергу звичайно ж волоський горіх потрібно посадити для того, щоб через кілька років збирати смачні та корисні плоди. Плодоносити дерево починає вже на 8-9 рік, а при правильній посадці та догляді і того раніше. І найголовніше те, що даватиме горіхи воно буде добру сотню років, так що дістанеться і вам, і вашим дітям, і вашим онукам, інформує KURAZH.

І шкаралупа знадобиться

Горіхи з’їли, а куди пристосувати шкаралупу на городі? По-перше, для мульчування посадок. А по-друге, для прочищення димаря печі. При горінні шкаралупа дає дуже сильний жар, який спалить сажу в димарі. І не доведеться викликати фахівця чи чистити трубу механічним способом.

А що говорять народні прикмети: що принесе дерево?

Посадка волоського горіха — шляхетна справа згідно з народними прикметами. Вважається, що це дерево принесе фінансовий добробут у сім’ю. А ще зайнятися посадкою саджанця на ділянці рекомендується парам, які бажають обзавестися потомством. Бажаєте онуків? Нехай молодята посадять у вас на ділянці горіх.

Листя та плоди корисні для здоров’я

У народній медицині використовуються як шкаралупа волоських горіхів, так і листя. До речі, досить корисними є перегородочки в горіхах. Зелень збирають ще у червні та заготовляють для приготування “ліків”. Вона багата на аскорбінову кислоту, каротин, флавоноїди, дубильні речовини, ефірні олії, вітамін С. А ще листя горіха виділяють фітонциди, які добре очищають повітря.

Настій із листя — натуральний інсектицид: від кого врятує?

Листя волоського горіха найчастіше використовується для боротьби з колорадським жуком на картоплі. Беремо відро і наповнюємо його листям, заливаємо водою, настоюємо тиждень, проціджуємо, розбавляємо 1:5 і обприскуємо посадки картоплі.

Щоб обробки принесли максимальну користь, рекомендуємо проводити їх тоді, коли починається масовий “вихід” жуків із зимової сплячки (коли ґрунт прогріється до 15 градусів). У цьому випадку про сировину для приготування настою потрібно подбати заздалегідь: восени зібрати опале листя горіха і скласти його в мішки, навесні зайнятися приготуванням настою їх сухого листя.

До речі, цей же рецепт можна використовувати і проти попелиці і комах-шкідників, що листогризять.

А яку користь дерево принесе городу та ґрунту?

Коріння волоського горіха виділяє у ґрунт токсичну речовину юглон, яка гальмує поширення грибків та бактерій у ґрунті. Тому волоський горіх ще й оздоровить ґрунт на прилеглій території. Ця ж речовина міститься і в листі дерева. Тому опалим листям буде корисно присипати спорожнілі грядки в процесі перекопування. За зиму воно перегниє та знезаразить ґрунт.

Єдиний момент: юглон може гальмувати зростання та розвиток інших культур, тому листям не рекомендується мульчувати посадки, які зараз перебувають у фазі активного зростання.

Читати ще

Новинарне агентство “Хмельницький Online”. Видання не несе жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновків, які викладені у інформаційних матеріалах з посиланням на інші джерела інформації. Усі запити щодо такої інформації мають надсилатися виключно джерелам відповідної інформації.

Головне

Останні новини